Saturday, July 9, 2011

347. Postcard from United Kingdom

Location/Lokalizacja: Coughton, Alcester, Warwickshire, Wielka Brytania
Coughton Court, Warwickshire
The west front with Tudor gatehouse and 18th-century wings


 Moja kolejna pocztówka z wycieczki, tym razem wysłałana z Coughton Court :)

Coughton Court to nazwa angielskiego domu w stylu Tudorów położonego przy głównej drodze między Studley i Alcester w Warwickshire (środkowa Anglia).
Nieruchomość tą od 1409 roku do dziś zamieszkuje rodzina Throckmorton, która należy do najstarszych brytyjskich rodzin katolickich.
Na początku panowania królowej Elżbiety I, gdy katolicy byli prześladowani przez prawo, ukrywali oni w swoim domu kapłanów w specjalnych do tego przystosowanych pomieszczeniach tzw. priest hole.
Dom posiada również miejsce w historii Anglii za jego rolę w spisku prochowym  z 1605 roku (mającym na celu zabójstwo króla Anglii i Szkocji Jakuba I.), chociaż rodzina Throckmorton była jedynie pośrednio zamieszana. Coughton Court znajduje się w posiadaniu National Trust od 1946 roku, a jego obecnym najemcą jest Clare McLaren-Throckmorton.  

Posiadłość położona jest na rozległym terenie, na którym także znajduje się otoczony murem ogród, rzeka i jezioro. Niedaleko znajduje się też Kościół św. Piotra, którego budowę przypisuje się Sir Robertowi Thockmorton między 1486 i 1518 rokiem.
Ogród zaprojektowany przez Christinę Williams, córkę Clare McLaren-Throckmorton zawiera między innymi ponad sto odmian róż i uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Anglii.

 Moje fotograficzne wspomnienia tego pięknego miejsca:

Widok z  Tudor gatehouse

Wnętrze domu

Ogród

Widok na rzekę

Kościół św. Piotra


Rodzinny grobowiec w kościele


Coughton Court

Oficjalna strona Coughton Court: http://www.coughtoncourt.co.uk/
Strona o Coughton Court należąca do National Trust: http://www.nationaltrust.org.uk/main/w-coughtoncourt

 Received on: 24 May, 2011 
Travel time: 2 days