Tuesday, June 28, 2011

346. Postcard from JapanJaponia (jap. 日本 Nihon) oficjalnie Państwo Japonia (jap. 日本国 Nihon-koku) jest państwem usytuowanym na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (wg Japończyków, ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33' a 20°25' stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu.
Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Los Angeles i Waszyngton. źródło 

Flaga Japonii Nisshōki (日章旗 flaga słońca) albo Hinomaru (日の丸 okrąg słońca/koło słońca) przedstawia czerwony krąg na białym tle, co symbolizuje wschodzące słońce. 
Proporcja flagi wynosi 2:3. Słoneczna symbolika flagi wiąże się z jej nazwą ("hi-no maru"), popularnym określeniem Japonii jako Kraj Wschodzącego Słońca oraz Amaterasu Omikami.
Flaga w obecnej formie została oficjalnie przyjęta 26 sierpnia 1999 roku, chociaż w użyciu jest od ok. XII w. Od niedawna trwają także rozmowy na temat zastąpienia obecnej flagi banderą narodową. 


Received on: 24 May, 2011 
Distance: 9,547 km (5,932 miles)
Travel time: 6 days


3 comments:

Petitek79 said...

Świetny pomysł jak na kartkę. Może chwycić zwolenników flag:)

Maxus said...

Rewelacja, sam bym chciał taką dostać. :>

Ania said...

Bardzo ciekawa kartka. Może zainteresować wiele osób, a w szczególności, tak jak powiedział Petitek, zwolenników flag. Znaczek też jest świetny! :)