Friday, February 24, 2012

479. Postcard from Malaysia

Location/Lokalizacja: Kuala Lumpur, Federal Territory of Kuala Lumpur, Malezja
KUALA LUMPUR
(left to right)
The Menara Kuala Lumpur rises 421 metres high.
Sultan Abdul Samad Building was built in1897.
The Petronas Twin Towers is the tallest twin buildings in the world.


Kuala Lumpur ( w języku malajskim - błotniste ujście) jest stolicą Malezji i jej największym miastem.
Nad centralną dzielnicą wznoszą się wysokie i nowoczesne wieżowce. Architektów zachęca się do łączenia tradycyjnych stylów azjatyckich i nowoczesności. W taki sposób powstały będące dumą Kuala Lumpur wieżowce: Dayabumi Building (pierwszy drapacz chmur w Malezji), Tabung Haji Building, Menara Telecom (powstały dzięki pracy lokalnego architekta Hijjasa Kasturi) i znane na całym świecie bliźniacze wieżowce Petronas Towers.

Widoczne na pocztówce (od lewej do prawe strony):


Menara Kuala Lumpur - wieża telewizyjna, ma wysokość 421 m i 15 pięter. Jest jedną z najwyższych wież oraz wolno stojących budowli na świecie.

Sultan Abdul Samad Building  - zaprojektowany w 1897 roku, obecnie jest siedzibą Malezyjskiego Sądu Najwyższego i Sądu Apelacyjnego.

Petronas Twin Towers - bliźniacze wieże w Kuala Lumpur, wysokość 452 m. Są to jedne z najwyższych budowli (wież) świata. Wieżowce z Malezji zachowały tytuł najwyższych bliźniaczych wież świata i budowli zbudowanych przed końcem XX wieku. Wieże Petronas Towers były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra.

Distance: 10,618 km (6,598 miles)

1 comment:

Cleo. said...

Bardzo mi się podobają te malezyjskie pocztówki.