Friday, May 20, 2011

312. Postcard from United Kingdom

Location/Lokalizacja: Lapworth, Solihull, Warwickshire, Wielka Brytania
Packwood House, Warwickshire
The east front of the house still reveals it's late 16th-century
origins though the timber framing has been replaced by rendered brick.


Moja kolejna wycieczka w miejsce należące do funacji National Trust to Packwood House
leżący niedaleko wsi Lapworth w hrabstwie Warwickshire.

Packwood House miał początek jako skromny dom z drewna zbudowany przez Johna Fetherstona w latach 1556-1560. Ostatni członek rodziny Fetherstone zmarł w 1876 roku. 
W 1904 roku, dom został kupiony przez zamożnego przemysłowca z Birmingham - Alfreda Asha. W 1925 odziedziczył go jego syn, Ash Baron Graham, który w czasie dwóch dekad stworzył dom o charakterze Tudor. Kupił on bogaty zbiór mebli XVI i XVII wieku, niektóre z pobliskiego Baddesley Clinton. Wielkią stodołę przekształcił w salę do tańca i połączył  ją z głównym budynkiem poprzez dodanie Long Gallery w 1931 roku. W 1921 Packwood House odwiedzila Królowa Małgorzata, która zostala tu na lunch, dziś można zobaczyć porcelanę z której piła herbatę. 
W skład posiadłości wchodzi także słynny Yew Garden, który zawiera ponad 100 drzew, niektóre cisy  mają ponad 15 m wysokości. Ogród założył w połowie XVII wieku wnuk piewszego właściciela, prawnik Jan Fetherston. Jego charakterystycznymi elementami są monumentalne cisy, cięte i formowane od ponad 150 lat. Samotnie na wzgórzu stoi ogromny cis, który symbolizuje Jezusa głoszącego kazanie, 16 mniejszych cisów w dole to 12 apostołów i 4 ewangelistów.    
W 1941 roku dom, wraz z ogrodem wszedł w posiadanie fundacji National Trust.Received on: 5 May, 2011
Travel time: 4 days


2 comments:

Petitek79 said...

Przepiękne miejsce. Pewnie jakbym je odwiedził osobiście, ciężko byłoby je opuścić.

Pytia said...

Tak, pięknie tam jest :)
Dodałam jeszcze kilka zdjęć :)