Friday, April 8, 2011

270. Postcard from Germany

Location/Lokalizacja: Annweiler am Trifels, Niemcy
(Trifels Castle )  
Schone Pfalz
Burg Trifels bei Nacht


Trifels – zamek niemieckiego rodu Hohenstaufów, zbudowany w 1113 roku na najwyższym (494 m n.p.m.) trudno dostępnym wzniesieniu powyżej miasta Annweiler am Trifels w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, we wschodniej części Lasu Palatynackiego. 
Zamek tworzy zespół razem ze znajdującymi się w pobliżu zamkami Anebos i Scharfenberg. 
Największą świetność osiągnął za czasów panowania Fryderyka I Barbarossy z rodu Hohenstaufów oraz – przede wszystkim – cesarza Fryderyka II (pierwsza połowa XIII w).
Zamek uważano za niemożliwy do zdobycia, przechowywano tu nawet insygnia królewskie, pełnił także funkcję więzienia politycznego. Przez trzy tygodnie w roku 1193 jego więźniem był król angielski – Ryszard Lwie Serce. 
W 1602 roku zamek spłonął od uderzenia pioruna i został opuszczony. W 1937 roku rozpoczęto prace nad odbudową, które zainicjował bawarski premier Ludwig Siebert, który uznał, że zamek może stać się "sanktuarium narodowym". W latach 40. XX wieku zbudowano utrzymaną w duchu nacjonalistycznym "Salę Cesarską". Po upadku nazistów prace budowlane przerwano, jednak wznowiono je w 1954 roku, a w 1966 roku zbudowano wieżę główną, pomimo że nie posiadano dokładnych danych dotyczących wyglądu zamku w średniowieczu.  
Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych obiektów turystycznych Palatynatu. 
 Received on: 6 Apr, 2011 
Distance: 751 km (467 miles)
Travel time: 33 days

No comments: