Sunday, February 27, 2011

206. Postcard from Ireland

Location/Lokalizacja: Irlandia
Ireland


Pocztówka od Marysi (Cleo).

Irlandia, nazywana też  zieloną wyspą jest jednym z najbardziej gościnnych krajów w Europie.
  Życie lokalnych społeczności Irlandczyków zawsze obracało się wokół muzyki, a irlandzkie tradycje muzyczne należą dziś do najbogatszych w zachodnim świecie. O wielkim zamiłowaniu Irlandczyków do muzyki świadczy chociażby fakt, iż jest to jedyny naród na świecie, który za swoje godło narodowe obrał harfę. Symbolem narodowym jest trójlistna koniczyna. Legenda głosi, że taką koniczyną posługiwał się św. Patryk, gdy podczas chrystianizacji Irlandii objaśniał dogmat Trójcy Świętej.
Kraj ten posiada najbardziej spektakularną linię brzegową, jaką można spotkać na świecie - majestatyczną i surową tam, gdzie zbocza gór opadają stromo do morza, oraz spokojną i pogodną w licznych zatokach. Bardzo długą tradycję ma żeglarstwo – samych klubów żeglarskich jest tam ponad 120, a zdecydowanie najlepsze warunki do uprawiania tego sportu zapewnione są na zachodnim wybrzeżu.
Niemal wszędzie też znaleźć można różnorodne zabytki – od słynnych na całym świecie obiektów neolitycznych na Nizinie Środkowoirlandzkiej po imponujące zamki normandzkie na północy i palladiańskie rezydencje na południowym wschodzie.
To wszystko razem nadaje Irlandii unikalne piękno :)Received on: 25 Feb, 2011

1 comment:

Cleo. said...

Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z całym powyższym tekstem. :)